Aile saadeti

Aile saadeti

zmir Doğal Yaşam Parkı’nın sevimli fili İzmir, doğumundan sonra ilk kez babası Winner ile bir araya geldi. Begümcan, Winner ve İzmir’in fotoğraf karelerine yansıyan birlikteliği “mutluluğun resmi” şeklinde yorumlandı.

İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkının en renkli üyeleri Begümcan, Winner ve yavru fil İzmir, bu günlerde mutluluk tabloları çiziyor. Türkiyede dünyaya gelen ilk fil olma özelliği sayesinde tüm ülkenin sevgilisi haline gelen İzmir, nihayet özlediği baba şefkatine kavuşmanın sevincini yaşıyor. İzmir Doğal Yaşam Parkının fil ailesi, 2011 yılının Şubat ayındaki doğumun ardından ilk kez bariyer olmadan bir arada yaşamaya başladı. Yavru fil İzmir, bugüne dek sadece annesinin yanında barınıyor, Winnerin öngörülemeyen davranışları nedeniyle zarar görmemesi için babası ile bir araya getirilmiyordu.

BABASININ KIZI

Vahşi doğadaki sürü şartlarında yavruların annenin yanı sıra diğer dişi filler tarafından da koruma altına alındığını dile getiren İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Veteriner Hekim Hakan Öztürk, böyle bir imkana sahip olmayan İzmirin gelişim sürecini zarar görmeden atlatabilmesi için bugüne dek babasıyla bir araya getirilmediğini söyledi. Sabırla ve kontrollü bir şekilde aileyi birleştirme yönünde çalıştıklarını dile getiren Öztürk, sonunda anne Begümcan, baba Winner ve yavru fil İzmirin birlikte yaşamaya başladığını ifade etti.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir