Bilgi ekonomisiyle tasarruf artacak

Bilgi ekonomisiyle tasarruf artacak

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, bilgi ekonomisinin hem sanayi sektörüne hem de devlete büyük tasarruf imkanı sağladığını belirtti.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, bilgi ekonomisinin hem sanayi sektörüne hem de devlete büyük tasarruf imkanı sağladığını belirterek, “Eski yöntemle, yeni sistemde faaliyetini sürdürmek her geçen gün zorlaşıyor. O nedenle başta üyelerimiz olmak üzere stratejik bir güç haline gelen bilgi ekonomisi ve bilgi teknolojilerinden sonuna kadar faydalanmalarını ve bilgilenmelerini günümüzün en önemli konusu olarak görüyorum” dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası ile İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı ‘e- tebligat’ semineri düzenledi. İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’in yanı sıra vergi dairesi teşkilatı mensuplarının da yer aldığı seminere iş dünyası temsilcileri ilgi gösterdi. Seminerin açılışında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, küreselleşme ile birlikte teknolojiyi doğru yönde kullanan, e ticareti pazar payına dahil eden firmaların maliyetlerinde ciddi azalma sağladığına dikkat çekti. “Zamandan kazanılan tasarruf, kuşkusuz parayla ölçülemez boyuttadır” diyen Yorgancılar, tüm bu değişim, dönüşümün aslında bilgi ekonomisinin günümüze ne kadar hakim olduğunu ortaya koyduğunu söyledi. O nedenle; eski yöntemle, yeni sistemde faaliyetini sürdürmenin her geçen gün zorlaştığını belirten

Yorgancılar, “Hal böyle iken, hukuksal bir işlemin ilgili kişiye ulaştırılması ve bunun belgelenmesinin de elektronik yöntemle yapılması, bilgi çağının bir gereği olarak ortaya çıkmaktadır” dedi.

DEĞİŞİM VE YENİLİKLERE AÇIK OLUNMALI

E-devlet, e-ticaret, e-fatura, e-imzanın ardından e-tebligat uygulamasının bu sürecin gereği olduğunu ifade eden Yorgancılar, “Üyelerimizin, stratejik bir güç haline gelen bilgi ekonomisi ve bilgi teknolojilerinden sonuna kadar faydalanmalarını ve bilgilenmelerini günümüzün en önemli konusu olarak görmekteyim. Değişim ve yeniliklere daima açık olunmalı” diye konuştu.

İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin ise 1 Ocak 2016’da yürürlüğe girecek olan e-tebligat uygulamasının önemine değindi. Engin’in konuşmasının ardından İzmir Vergi Dairesi Usul Müdürü Rıza Öztop, e- tebligat ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın moderatörlüğünde iş dünyası temsilcileri sorularıyla uygulamanın detaylarını öğrenme imkanı buldu.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir