Erken boşalmanın nedenleri

Uzmanlar, erkeklerin erken boşalma nedenlerinin ortak olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda erken boşalma yaşayan erkeklerin özellerini anlatarak erken boşalmanın nedenlerini bir bir açıklıyorlar. İşte erken boşalmanın nedenleri…

Cinsel sağlık enstütissi başkanları, erken boşalan erkeklerin ortak özelliklerinden ve erken boşalmanın nedenlerinden bahsettiler.

CİSED Şube Başkanı Uzm. Dr. Taner Canatar, erken boşalan erkeklerin ortak özelliklerini şu şekilde sıraladılar;

Hızlı yemek yerler, hızlı araba kullanırlar, hızlı konuşurlar, her konuda aceleci ve sabırsız davranırlar, çabuk sinirlenirler, stresli ve gergindirler” dedi ve ekledi;

Erken boşalan erkekler, sevişme sürecine odaklanmak yerine bir sonuç olan boşalmaya odaklanıyor. Boşalma için aceleci oluyorlar ve sevişmeyi angarya veya korkulan bir süreç olarak görüyorlar.

Bu tip erkekler, yanlış olarak boşalmaktan zevk aldıklarına inanıyorlar. Bunun yerine duyulara ve dokunmanın hazzına odaklanmaları gerektiğini belirten uzmanlar, cinsel açıdan kendilerine güvenmede eksiklik yaşadıklarını, zamanla partnerlerinden soğuduklarını ve sertleşme sorunu yaşadıklarını da dile getiriyorlar.

 

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir