Facebook Messenger hizmete girdi

Facebook Messenger hizmete girdi

Facebook, Windows kullanıcıları için hazırlanan sohbet programı Messenger’ı kullanıcılarına sundu.

Programı test eden bir kişi tarafından Aralık ayında indirme linki sızdırılan Facebook Messenger, bu sefer resmi olarak kamuoyuna sunulmuş oldu.

Facebook Messenger ile listenizdeki arkadaşlarınızla aralıksız sohbet yapabilir, not alabilir ve haberleri masa üstünüzden takip edebilirsiniz.

Facebook, Windows 7 için indirme linkini verdiği Messengerın, Mac bilgisayarlarda da kullanılacak versiyonu üzerinde çalışıldığını belirtti. Kullanıcı sayısının en yüksek olduğu ülkelerdeki tanıtım gücünü sonuna kadar kullanan Facebook, Messenger gibi hizmetleriyle var olan üyeleri üzerinden sosyal ağ etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor.

AppData sitesinin verilerine göre, Facebook Chatin başarısı Messengerın da önünü açıyor. Teknik olarak Facebookun en çok indirilen uygulaması olan Chat, aylık 22.4, günlük 19.1 milyon aktif kullanıcıya sahip. Kullanıcıların Facebook Chate olan bağımlılığı ise yüzde 85.5

Facebook Messengerın indirme linki, İsrailin TechIT teknoloji blogu üyelerinden biri tarafından yayımlanmıştı. Güvenlik açığı olan bu linke rastlarsanız kullanmayı tercih etmeyin. Facebook Messengerı indirmek istiyorsanız işte linki:

https://www.facebook.com/about/messenger

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir