Finansal krizdeki Alman hava yolu şirketine hayat öpücüğü

Yaşadığı finansal kriz nedeniyle operasyonlarını sürdürebilmek için yatırımcı arayışında olduğunu açıklayan Alman tatil hava yolu Germania kısa süre içinde yatırımcı bulmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde finansal sorunlar yaşadığı ve yatırımcı arayışında olduğu açıklanan Alman tatil hava yolu şirketi Germania, kısa sürede yatırımcı cevahir günlük kiralık bulmayı başardı. Yılda 4 milyona yakın yolcu taşıyan Berlin merkezli hava yolu şirketi, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da 60 destinasyona uçuyor.

CEO, ŞİRKET ÇALIŞANLARINA DUYURDU: YATIRIMCI BULDUK

”Daha büyük kurumsal yapılar altındaki hava yolu şirketlerinin hakim olduğu pazar ortamında etkinliğimizi nasıl devam ettiririz” sorusuna odaklandık diyen şirketin CEO ve sahibi Karsten Balke, çarşamba akşamı 1000 çalışana gönderdiği mesajda ismini açıklamadığı bir yatırımcı ile yapılan görüşmelerde ilerleme sağlandığını belirtti.

”DAHA FAZLA FİNNSMNA ULAŞACAÜIZ”

Gerekli ödemelerin yapıldığını ve şirketin finansal durumunun garanti altında olduğuna dair Alman Sivil havacılık Otoritesinin bilgilendirildiğini kaydeden Balke, önümüzdeki süreçte daha fazla finansmana ulaşacakları konusunda emin olduğunu kaydetti. Balke ayrıca, büyük grupların mecidiyeköy günlük ev domine ettiği pazarda yatırımcıların kendileri gibi bir bağımsız hava yolu şirketine yatırım yapmalarının hava yolu şirketinin var olmaya devam edeceği konusundaki umutlarını attırdığını not düştü.

Alman Sivil havacılık Otoritesine mali likiditesini kanıtlayabilmesi için ödemelerin tamamlandığını söyledi. Daha fazla finansmanın hızla takip edeceğinden emin olduğunu söyledi.

FİLOSUNDA 37 UÇAK VAR

Filosunda 37 uçak bulunan Germania, 2016 yılında 369 şişli günlük ev milyon euro gelir elde eden şirket 7,5 milyon euro zarar yapmıştı. Germania’nın oplam kapasitesinin yüzde 60’ı tur operatörleri tarafından kullanılıyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir