Harbiye’de “Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi”

Harbiye’de “Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi”

Çocuk Fizyoterapistleri Derneği tarafından düzenlenen 4. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

Çocuk Fizyoterapistleri Derneği tarafından düzenlenen 4. Pediatrik Rehabilitasyon Kongresi Şişli Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi. İki gün süren kongrede, yaşam kalitesinin yükseltilmesine gereksinim duyan çocuklarla ilgilenen rehabilitasyon ekibinin ilgisini çekecek konulara değinildi. Ana teması “Günümüzden geleceğe dair her şey“ olarak belirlenen kongrede, ülkemizde çocuklara yönelik rehabilitasyon çalışmalarının yaygınlaştırılması, bilimsel ve klinik yeniliklerin takibi ve alanda çalışan fizyoterapistlerin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar ele alındı.

Çocuk Fizyoterapistleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel, “Çocukların herhangi bir problemini tekrar iyi hale dönüştürmesi, bağımsızlığının kazandırılması biz rehabilitasyon ekibinin işi. Fizyoterapistlerde bu ekipte çok büyük rol alıyorlar. Bütün bilimsel yenilikleri bir araya getirdiğimiz uluslararası katılımlı büyük bir kongre bu. 500 katılımcımız var. 115 genç bilim insanı hem sözel hem poster bilimdeki yenilikleri sundular. 81 tane bilim insanı görev aldı” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Müdürü Prof. Dr. Kezban Bayramlar ise “Bu kongre oldukça bilimsel düzeyi yüksek bir kongre. Yüksek katılımlı bir kongre oldu” şeklinde konuştu.

Murat Solak

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir