Kaslı vücuda kavuşmak artık mümkün!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar, “erkeklerin son yıllarda estetik cerrahiye artan merakında gelinen son noktanın liposuctionla kaslı görünümlü atletik vücutlar olduğunu” belirtiyor.

Birçok erkeğin hayali olan baklava dilimi görünümlü karın kaslarına sahip olmak liposuction ile gerçekleştirilen “atletik vücut estetiği” ile artık mümkün. Sizde saatlerce spor salonlarında çalışmanıza rağmen istediğiniz görünümü elde edemiyorsanız “atletik vücut estetiği” tam size göre bir yöntem.

Hemen hemen her erkeğin vücudunun üst kısmında omuzlar ve göğüs, alt bölgede de göbek kısmı yağlanmaya meyilli alanlardır. Bazen ne kadar spor yapılırsa yapılsın, diyetle kilo verilirse verilsin jinekomasti adı verilen erkek tipi meme büyümesi ve göbek bel çevresi yağlanma nedeniyle liposuctionla vücut şekillendirme gerekebiliyor. Estetik cerrahide ki gelişmeler mucizeyi gerçekleştirmeye her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

Eskiden erkekleri istemedikleri görüntüden kurtarmak için genel olarak tüm alanlardaki yağların alınması, hastaların spora yönlendirilmesi ve kendi kendine kas yaparak vücut görünümünü düzeltmeleri bekleniyordu. Son yıllarda Hollywood ünlülerine yapılan plaj vücudu, atletik vücut, üçgen vücut estetiği olarak adlandırılan yöntemlerde kimi zaman silikon protezlerle kaslı ve üçgen vücuda sahip olma kimi zamanda liposuctionla bir bölgeden alıp başka bölgeye verme ile oluşturulan six pack (baklava karın ) görünümü popüler hale geldi.

Op. Dr. Serkan Dinar, erkekleri hayallerindeki görünüme kavuşturan atletik vücut liposuction yöntemini şöyle anlatıyor: “göğüs bölgesinde ve bel bölgesindeki yağın tümü alınıyor. 6 paket görünümündeki karında sadece ara çizgilerdeki ve orta karın çizgisinde Rektus kası dediğimiz karın çizgileri takip edilerek liposuction yapılıyor. Bel inceltiliyor, omuz ve göğüs üst kısmına dokunulmuyor ve 6 lı karın kas paketinde şiş kısımlara zaman zaman yağ eklenerek vücut kaslı görünümde şekillendiriliyor. Aynı işlem omuz ve kol kaslarında da uygulanıyor. Böylece plastik cerrahi ile sahte de olsa üçgen atletik görünüm elde edilmiş oluyor”.

Erkeklerde atletik görünüm, yeni nesil liposuction adı verilen lazer liposuction ya da body tite radyofrekanslı liposuction ile sıkılaşıp yapışması gereken bölgelerin şekillendirilmesi ile gerçekleşiyor. İşlem sonrası 2 hafta 1 ay arası güreşçi mayosu benzeri korse giyilmesi gerekiyor Spor ile desteklendiğinde daha iyi sonuç veren yöntemin uygulanmasından sonra hasta. 3 gün sonra banyo yapabiliyor 1 ay sonunda da spora başlayabiliyor. Op. Dr. Serkan Dinar “Erkeklerin hayal ettikleri karın kaslarına sahip olmalarının artık çok kolay olduğunu yeni yöntemle kısa sürede mükemmel sonuçlara erişmenin mümkün olduğunu, hastanın uygulama sonrasında 2 haftada şekillendiğini, 6 ay sonunda da bütün ödemlerin kaybolduğunu” belirtiyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir