LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri sahiplerini buldu

LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri sahiplerini buldu

LC WAIKIKI sponsorluğunda, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından gerçekleştirilen LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri, 2012 yılında sosyal medyayı en aktif kullanan isimleri ve en etkin sosyal medya kampanyalarını belirledi. Ünlülerin akın ettiği ödül töreninde 29 farklı kategoride ödül verildi.

EMİN GENÇ/İSTANBUL

Bilişim Teknolojileri Zirvesi kapsamında Türkiyede sosyal medya alanında ilk kez düzenlenen LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri, İTÜ Maçka Kampüsünde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bilişim Teknolojileri Zirvesi kapsamında düzenlenen LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri, 2012 yılının bireysel ve kurumsal alanda sosyal medyanın en aktif kullanıcılarını ve en etkili sosyal medya kampanyalarını belirledi. Sunuculuğunu ünlü tiyatrocu Behzat Uygurun gerçekleştirdiği törene, Demet Akalın, Buse Terim, Eser Yenenler, Ahmet Kural, Erdil Yaşaroğlu, Ceyhun Yılmaz, Rahşan Gülşan, Serdar Kuzuloğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Ödülünü alan Demet Akalın, daha sonra söylediği şarkıyla salondakilere keyifli anlar yaşattı.

ÖDÜLLERİ HALK OYLARI BELİRLEDİ
Organizasyonda 18i kurumsal 11i bireysel toplam 29 kategoride ödül verildi. sosyalmedyaodulleri.com üzerinden yapılan oylama sonucu kazananların belirlendiği ödül töreninde başta katılımcılar olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısının #LCWsmo12 Hashtagiyle gerçekleştirdiği paylaşımlar, TT (trending topic) listesinde yer aldı.
Törende konuşma yapan LC WAIKIKI İletişim Direktörü Özgür Zeybek, LC WAIKIKI sponsorluğunda gerçekleştirilen LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri, 2012 yılının sosyal medyayı en aktif kullanan isimlerini ve en etkin sosyal medya kampanyalarını belirledi. Bütün samimiyetimizle sosyal medyada yer alan ve bu mecranın gücüne inanan bir marka olarak, LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri’nin sponsoru olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. LC WAIKIKI Sosyal Medya Ödülleri sayesinde sosyal medyada üretilen değerli içerikler, kampanyalar, halkın kalbine seslenen her çalışma, halk tarafından aday gösteriliyor ve ödüle layık görülüyor. Bu açıdan, Türkiye’de sosyal medyaya yön veren ve tamamen halkın değerlendirilmesi ile yapılan bu organizasyonun parçası olmak bizim için çok önemli. Gelecek yıllarda birçok yeni projeyle LC WAIKIKIyi göreceksiniz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve gençlere teşekkür ederim dedi.

Paylaşımlarını twitter üzerinden yaptığını, kendisiyle ilgili iyi, kötü, yalan, yanlış ne varsa her şeyi düzeltebildiğini belirten Demet Akalın, Twitterı çok etkin kullanıyorum. Sabah erken kalkıyorum, bazen insanlara cevap yazıyorum. Bir şarkı ya da konser etkinliği de olsa paylaşıyorum. Bu bilet satışlarına da yansıyor. Çok güzel bir organizasyon, çok eğlenceli insanlar var. Üniversite öğrencileri de çok şeker, dayanamadım aralarına girdim dedi.
Karikatürist Erdil Yaşaroğlu da, Sosyal medya çok keyif aldığım bir alan. Bir de keyif aldığım bir alandan ödül almak ballı kaymaklı oldu. İlk defa eğlendiğim bir şeyden ödül aldım. Herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

300 binden fazla kişinin katıldığı oylama sonucunda ödül almaya hak kazananlar:

BİREYSEL KATEGORİ ÖDÜL KAZANANLARI
Blog: Buse Terim
En Popüler Kullanıcı: Ece Erken
Medya: Ceyhun Yılmaz
Mizah: Erdil Yaşaroğlu
Müzik: Demet Akalın
Oyuncu: Ahmet Kural
Sporcu: Sinan Güler
Politikacı: Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç
Yazar: Rahşan Gülşan
Twitter Ünlüsü: Taci Kalkavan
Gazeteci: Ahmet Hakan

KURUMSAL KATEGORİ ÖDÜL KAZANANLARI
Sivil Toplum: Tema
Spor Kulübü: Galatasaray
Spor Sitesi: Ntvspor
Haber Sitesi: ntvmsnbc
TV Kanalı: Star
Radyo Kanalı: Fenomen
TV Programı: Sosyal Medya TV
Viral Reklam: Akbank Sanat
Sanat: BKM
Kampanya: Mc Donalds
Marka: Gnctrkcll
Mikrosite: Fiat
Mobil Uygulama: Vodafone
SM Uygulaması: Lipton
Dizi: Suskunlar
Resmi Kurum: Gençlik ve Spor Bakanlığı
Web Girişimi: lidyana
Özel Ödül: THY

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir