Telefon Kütüphanesi Projesi’ne ödül

Telefon Kütüphanesi Projesi’ne ödül

Türk Telekom ve GETEM işbirliği ile geliştirilen “Telefon Kütüphanesi Projesi”, 2012 Dünya Komünikasyon Ödülleri’nde “En İyi İçerik” kategorisinde birinci seçildi.

ADNAN SULAR/İSTANBUL

Türkiyenin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekomun Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliğiyle geliştirdiği Telefon Kütüphanesi Projesi, 2012 Dünya Komünikasyon Ödülleri’nde (2012 World Communication Awards) En İyi İçerik kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca, Telefon Kütüphanesi Projesi hakkında şöyle konuştu:

Telefon Kütüphanesi, iletişim teknolojilerinden faydalanarak ülkemizde yaşayan tüm görme engellilerin bilgiye erişimine sağladığı katkıdan ötürü çok önemsediğimiz bir proje. Bu proje ile ev telefonu olan tüm görme engellilere 200den fazla sesli kitabı ücretsiz olarak sunuyoruz. 2012 Ocak ayından itibaren, Türkiyenin dört bir yanından 213 bini aşkın arama yapılırken, 1.8 milyon dakikadan fazla sesli kitap dinleme hizmeti sağlandı. Telefon Kütüphanesinin giderek artan katılımcı sayısı bizleri çok mutlu ediyor. Böyle bir proje ile iletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın en iyilerinin belirlendiği World Communication Awardsda büyük ödülü almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Türk Telekomun, kurumsal sorumluluğunun gereği olarak sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlarla Türkiye için değer oluşturma hedefine yönelik çalıştığını belirten Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türkiyeye Değer çatısı altında ülke çapında hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz, uluslararası birçok ödülle taçlanıyor. Dünyada ülkemizi bu şekilde temsil etmekten gurur duyuyor, bize güvenen tüm müşterilerimize ve özverili çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.

Boğaziçi Üniversitesi GETEM Direktörü Engin Yılmaz ise, “Türk Telekom ile gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde henüz internet ve bilgisayar kullanma imkanına kavuşmamış yüzlerce görme engelliye ulaşma şansı ve fırsatını bulduk ve GETEMin ulaştığı kişi sayısını artırdık. Bu proje sayesinde görme engellilerin herkes gibi okuma haklarını kullanmaları gerektiğini vurguladık. Şu anda GETEM kütüphanesinde 12 binden fazla eser ve 3 bini aşan üye sayımızla hizmet veriyoruz diye konuştu.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir