Yazılım dünyasının Oscar’ı yine Sebit’in

Yazılım dünyasının Oscar’ı yine Sebit’in

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş, Amerikan Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği tarafından düzenlenen ve yazılım endüstrisinin Oscar’ı kabul edilen 2012 CODiE ödüllerinde “En İyi Sanal Okul Çözümü” ödülüne layık görüldü.

Öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içeriğin yanı sıra etkileşimli ve kişisel bir öğrenme süreci yaşatan Vitaminin ABD pazarı için geliştirilen versiyonu Adaptive Curriculum, ödüle doymuyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiyede üretip geliştirdiği Vitaminin ABD versiyonu Adaptive Curriculum ile EdTech Digest tarafından En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü ödülüne layık görülen Sebit, şimdi de eğitim yazılımları endüstrisinin Oscarı olarak kabul edilen 2012 CODiE ödüllerinde En İyi Sanal Okul Çözümü ödülünü kazandı.

BİR AYDA 2 ÖDÜL

Amerikan Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliğinin en iyiler listesinde 6-8. Sınıflara Yönelik En İyi Matematik Eğitim Ürünü, En İyi Yeni Eğitim Şirketi ve En İyi Online Eğitim Çözümünden sonra dördüncü kez yerini alan, geçtiğimiz günlerde de EdTech Digest tarafından En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü olarak gösterilen Adaptive Curriculumın sektördeki başarısı CODiE Ödüllerinde En İyi Sanal Okul Çözümü ödülüyle taçlandırıldı.

Birçok endüstride en iyi ve yeni teknoloji ürünlerini sunan şirketleri ödüllendiren ve 1986 yılından bu yana verilen CODiE ödülleri, bu yıl 25 farklı kategoride yüzlerce şirketin bine yakın başvurusuyla gerçekleşti. CODiE ödüllerinde Adaptive Curriculum; Adobe, SAP, Dow Jones, National Geographic ve Blackboard gibi dünyaca ünlü şirket ve markalarla aynı listede yer aldı.

SIIA (Software Information Industry Association) sponsorluğunda düzenlenen, hem iş hem de teknoloji alanında sahip olduğu endüstri uzmanlığıyla tanınan önemli yöneticilerin jüri üyesi olduğu CODiE ödüllerinde Adaptive Curriculum, önemli testlerden geçti. Bu yıl da üç dalda finalist olan Adaptive Curriculum En İyi Sanal Okul Çözümü seçildi. Yazılım, uygulama, servis, altyapı alanında geniş çaplı bir katılımın gerçekleştiği CODiE ödüllerini kazanan şirketler, 7 Mayıs 2012de düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

SEBİT HAKKINDA
Sebit, Türk Telekom’un grup sinerjisinden de aldığı güçle, Türkiyedeki eğitimin gelişmesine, teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımıyla katkıda bulunmaktadır. 24 yıllık araştırma-geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesi ile Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketidir. Kuruluşundan bugüne geliştirdiği eğitim çözümleri ile yalnız Türkiye içinde değil, yurtdışında da etkin olarak yer almaktadır. Toplumsal fayda ve bireylerin ihtiyaçlarına özel ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri sunmaktadır. Sebit, ABDde Arizona ofisi ve Türkiyede Ankara ofisinde görevli toplam 300e yakın yetkin ve yaratıcı çalışanının geliştirdiği eğitim ürünleri ile 5 ülkenin pazarında yer almaktadır. Eğitim teknolojilerinde dünyada lider şirketlerden biri olma yolunda donanımlı insan kaynağıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir