Yine F klavye kazandı

Yine F klavye kazandı

İnternet üzerinden yapılan 2012 Dünya Klavye Şampiyonası’nda Türk yarışmacılar, takım sıralamasında bu yıl da Dünya Şampiyonu oldu.

Dünya genelinde on binlerce yarışmacının elenmesi sonucunda yapılan 2012 Dünya Klavye Şampiyonası finalinde derece alan bin 435 yarışmacının arasında Türk yarışmacılar 4 şampiyonluk, 6 ikincilik, 3 üçüncülük alarak takım sıralamasında bu yıl da Dünya Şampiyonu oldu. 0-12 yaş kategorisi anadil yarışında 11 yaşındaki İlyas Pamukçu ile çok dilli yarışlarda aynı yaştaki Zehra Taşkale bu yıl da şampiyon olurken; 13-16 yaş kategorisinde Rabia Kardelen Çağlar, 17-20 yaş kategorisinde ise Oğuzhan Akpınar DünyaŞampiyonu oldu. Böylece Dünyadaki en bilimsel (F) klavye ile en bilimsel yöntemlerle (onparmakla-bakmadan) yazan üstün yetenekli gençlerin kazandığı 63 olan Dünya Şampiyonluğu toplamı da 67 oldu. Tüm kategoriler genelinde ülke sıralamaları ise şöyle oldu:

“1- Türkiye 13 madalya, 2- Rusya 4 madalya, 3- Çek Cumhuriyeti 3 madalya, 4- İtalya 2 madalya, 5- ABD 2 madalya”Şampiyonanın ödül töreni 9 Haziran günü saat 14.00’de TTNET Plaza Konferans Salonu’nda yapılacak. Tüm basına ve halka açık olacak törende yarışlarda derece alan tüm yarışmacılara ödül ve madalyaları verilerek, sertifikaları dağıtılacak. Törene ilişkin ayrıntılara ise www.interstenoturk.org/2012toren adresinden ulaşılabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir