Zuckerberg’in hesabı ‘hack’lendi

Zuckerberg’in hesabı ‘hack’lendi

Facebook kurucusunun sitedeki fan sayfasında ona ait gibi görünen tuhaf bir mesaj yayınlandı. Mesaj kısa süre sonra kaldırıldı.

Facebookun sahibi ve CEOsu Mark Zuckerbergin sitedeki fan sayfasında tuhaf bir mesajla karşılaşanlar şaşkınlık yaşadı. Zuckerberg tarafından gönderilmiş gibi görünen mesajda sitenin bankalar yerine, adına uygun şekilde, kullanıcılardan yatırım kabul etmesi önerildi.

The Social Network filminde yer alan bir cümleden esinlenerek Mark Zuckerbergin girişi gibi gösterilerek eklenen mesajda şöyle denildi:

Hack başlasın! Facebookun paraya ihtiyacı varsa bankalara gitmek yerine neden sosyal bir bakışla Facebook kullanıcılarının siteye yatırım yapması düşünülmüyor? Facebook, Nobel ödüllü Muhammed Yunusun bahsettiği şekilde bir sosyal iş girişimine dönüştürmek mümkün değil mi? Ne düşünüyorsunuz?

Mesaj, silininceye kadar 1800 beğeni ve 500den fazla yorum aldı. Henüz firmadan bir açıklama yapılmasa da, mesajın Zuckerbergin kendisi tarafından girilmiş olması ihtimali düşük görülüyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir