Zürafa heyecanı

Zürafa heyecanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ziyaretçilerin 14 yıllık arzusuna cevap verebilmek için Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’nden talep ettiği zürafalar Danimarka’dan geldi.

BURSA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hayvanat Bahçesini gezerek, Danimarkadan getirilen 4 zürafa hakkında yetkililerden bilgi aldı. Türkiye’nin en düzenli hayvanat bahçesi olan Bursa Zoo Park’taki eksikliklerin gün geçtikçe giderildiğini belirten Başkan Altepe, “Ziyaretçilerimizin 14 yıldır hasreti olan zürafalar nihayet geldi. Talebimiz ve Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği’nin organizasyonu sayesinde yaşları 1 ila 2,5 arasında olan 4 zürafayı Danimarka’dan temin ettik. Birkaç günlük alışma devresinden sonra hayvanat bahçesinde rahatlıkla dolaşabilecekler. Çocuklarımız ve vatandaşlarımız Bursa Zoo Park’ta zürafaları görebilecekler diye konuştu.

Hayvanat bahçesindeki yenileme ve geliştirme çalışmalarının da tüm hızıyla sürdüğünü ve zürafaların yanı sıra kanguru ve zebraların da yeni gelen hayvanlar arasında yer aldığını kaydeden Başkan Altepe, Zürafalar da şu anda yeni yerlerine alışma dönemindeler. Önümüzdeki günlerde gelecek olan kırmızı kanguru, oklu kirpi, gülen kuş, lemur maymunu gibi hayvanlar da tesisimize zenginlik katacak. Daha sonra da penguen, fok balığı ve kaplan da Bursaya gelecek dedi.

Başkan Altepe, diğer hayvanların da gelişiyle Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinin daha da çekici bir hal alacağını ve Bursalıların ilgi odağı olacağını sözlerine ekledi.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir